Wolontariat

ROK SZKOLNY 2021/2021

OPIEKUN – PANI MONIKA SUBKOWSKA

STRONA W BUDOWIE

Regulamin działań wolontariatu w SP w Michalu do pobrania

ROK SZKOLNY 2019/2020

Akcja nr 1

Szkoła Podstawowa w Michalu włączyła się do akcji RODACY BOHATEROM. Zebraliśmy długoterminową żywność oraz misie pluszowe na znak wsparcia dla naszych rodaków. Zrobione własnoręcznie kartki dopełniły całości. Otrzymaliśmy podziękowanie oraz zaproszenie na finał w siedzibie organizatora.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Akcja nr 2

Szkoła Podstawowa w Michalu włączyła się do akcji zbierania żywności suchej i puszkowanej na rzecz schroniska dla zwierząt w Grudziądzu. Zwierzaczki i pracownicy sa nam baaaardzo wdzięczni za okazaną troskę, serce i zrozumienie.  Otrzymaliśmy podziękowanie oraz zaproszenie na wiosenna lekcję z przyrodnikiem organizowaną        w siedzibie schroniska.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

ROK SZKOLNY 2018/2019

AKCJA NR 1 – Góra Grosza

Tę akcję w naszej szkole koordynuje SU a zbiórki odbywają się w każdą środę

SP w Michalu bierze udział w akcji GÓRA GROSZA

gg2017-instrukcja-akcja

Cel Góry Grosza

Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

gg2017-instrukcja

Akcja NR 2 – LEK(K)O nakręceni

Zbieraj nakrętki – czyli akcja

LEK(k)O Nakręceni

Tę akcję w naszej szkole koordynuje Pani Judyta Noskiewicz.

Projekt Lekko nakręceni, dzięki któremu zbieramy co raz większą ilość plastikowych zakrętek zaczyna przynosi oczekiwane rezultaty. Góry zakrętek rosną tak, jak rośnie ilość dziecięcych uśmiechów dzięki nim. Zbieranie zakrętek odbywa się w całej Polsce, a zdarza się, że otrzymujemy przesyłki nawet zza granicy.
Zgromadzone nakrętki oddajemy do punktu recyklingowego, a w zamian za to kupujemy leki dla naszych Podopiecznych. Przeszczep wątroby to walka o przetrwanie do końca życia. Zażywanie odpowiednich leków, choć bardzo drogich, minimalizuje ryzyko odrzucenia wątroby przez organizm lub powikłań pooperacyjnych.Zachęcamy zatem całą Polskę i nie tylko do włączenia się w akcję, nawet w zaciszu własnego domu Dowolną ilość zakrętek przynieście lub wyślijcie do nas pod adres:

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER
ul. Wysłouchów 30A/43
30-611 Kraków

Ulotka-Lekko-Nakręceni.png

AKCJA NR 3 – zbiórka żywności dla schroniska w Grudziądzu

Te akcje koordynuje Pani Joanna Karwowska, szkolny opiekun wolontariatu. Suchą karmę i puszki można składać do sali nr 13.

Bez tytułu

Zbieramy regularnie karmę dla podopiecznych Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu. W dniu dzisiejszym przekazaliśmy karmę suchą, saszetki i puszki dla milusińskich ze schroniska. W konkursie ogłoszonym w naszej szkole pierwsze miejsce zajęła klasa II, drugie miejsce zajęła klasa III B gimnazjum a trzecie miejsce klasa III c. Już dziś planujemy kolejną zbiórkę karmy i wizytę edukacyjną w schronisku dla naszych podopiecznych.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

AKCJA NR 4 – WOŚP 2019

Szkolny koordynator: Hanna Kozłowska – pedagog szkolny

wosp

W naszej szkole wolontariuszami WOŚP byli: Wiktoria Grams, Seweryn Górny, Sandra Sekita, Filip Lemańczyk, Aleksandra Urtnowska, Paulina Kwasigroch, Marcin Grabowski, Jaku Kraiński, Damian Simionkowski.

W gminnym sztabie kwestowało około 40 wolontariuszy, którzy zebrali razem do puszek 13000zł.

GOKSiR 27 finał WOSP

AKCJA NR 5 – OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY – ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY

1

ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY to długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i telefonów komórkowych. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego.
Program ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.
Organizatorami programu są Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz Biosystem Electrorecykling S.A. które działając w branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami, inwestuje również w przedsięwzięcia mające na celu wzrost świadomości ekologicznej konsumentów oraz promowanie zasad selektywnego pozbywania się odpadów.

1